Telewizory LCD z obudową zmieniającą kolor

Na interesujący pomysł wpadli eksperci z japońskiej firmy Panasonic. Zaprezentowali oni cztery modele telewizorów, które na tle konkurencji wyróżnia obudowa zmieniająca kolor. Czy to będzie hit wśród wielbicieli oryginalnego wzornictwa?

Panasonic nie jest pierwszą firmą, która postanowiła przyciągnąć wzrok konsumenta za pomocą kolorów. Robi to chociażby Philips ze swoją technologią Ambilight. Japońska firma postanowiła jednak pójść w innym kierunku. Jej nowa linia telewizorów Viera Pure posiadać będzie obudowę, a w zasadzie ramkę otaczającą ekran, która zmieniać będzie kolor w zależności od natężenia padającego na nią światła.

Zapowiedziane odbiorniki dostępne będą w czterech rozmiarach - 19, 22, 32 i 37". Same ramki pomalowane będą na biało, srebrno lub fioletowo. Niestety poza tymi danymi, Panasonic nie ujawnił wielu konkretnych informacji na temat swojej sprzętowej nowości. Dowiedzieliśmy się tylko, że panele telewizorów podświetlane są diodami LED, dwa najmniejsze odbiorniki posiadać będą wbudowaną stację dokującą dla iPoda, a dwa większe wspierać będą usługę Viera Cast (dostęp do Internetu z telewizora). Ceny odbiorników zaczynają się od 400 funtów szterlingów za najmniejszy z nich, a kończą na 1249 funtów za model największy. Zaprezentowane nowości już teraz powinny być dostępne w europejskich sklepach.

Zobacz również:

  • Jak Rosja radzi sobie z niedoborami elektroniki?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200