Telewizja przez ADSL w TP

Telekomunikacja Polska i Canal+ Cyfrowy zawarły porozumienie, na mocy którego na rynku pojawi się nowa usługa triple-play. Programy telewizyjne dostępne w pakiecie Cyfra+ transmitowane będą przez szerokopasmowe łącza ADSL TP.

W ramach potrójnej usługi użytkownicy TP będą mogli korzystać z oferty głosowej (telefon), szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz sygnału telewizjnego przezsyłanego przez łącze ADSL. Ta ostatnia opcja, stanowić ma preludium do wprowadzenia kolejnej nowości, jaką będzie zapowiadane od miesięcy wideo na żądanie (Video-On-Demand).

Obecnie operatorzy przeprowadzają testy telewizji przez ADSL. Do udziału w nich zostało zaproszonych 200 użytkowników Telekomunikacji Polskiej z rejonu Warszawy. Obraz przesyłany przez asymetryczne łącza cyfrowe kodowany jest w standardzie MPEG4. Jak zapowiadają przedstawiciele Canal+ i TP prace przygotowawcze do komercyjnego wdrożenia nowej usługi zakończą się jesienią br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200