Telera w rękach Alcatela

Francuski koncern przejmie za 136 mln USD spółkę Telera, specjalizującą się w produkcji rozwiązań opartych na VoiceXML. Firma ta jest twórcą platformy Voice Web, umożliwiającej usługodawcom udostępnianie zawartości serwisów internetowych przez telefon.

Alcatel przejmie spółkę Telera, specjalizującą się produkcji rozwiązań opartych na VoiceXML. Firma ta jest m.in. dostawcą platformy Voice Web umożliwiającej usługodawcom udostępnianie zawartości serwisów internetowych przez telefon.

Wartość transakcji realizowanej w drodze wymiany akcji, szacowana jest na ponad 136 mln USD. Telera stanie się częścią należącej do francuskiego koncernu spółki Genesys Telecommunications. Alcatel stworzy centrum kompetencyjne VoiceXML, które będzie rozwijać zaawansowane aplikacje głosowe. Do 2005 r. rynek oprogramowania głosowego klasy "self-service" osiągnąć ma wartość 600 mln USD.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • SK Hynix uzyskał wreszcie zgodę na przejęcie od Intela działu produkującego dyski SSD
  • Dobrze płatne zawody w świecie pracy zdalnej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200