Telekomunikacyjny serwer kasetowy

IBM informuje, że wprowadzi wkrótce do swojej oferty kolejny serwer kasetowy. Tym razem będzie to serwer zaprojektowany specjalnie dla dostawców usług sieciowych i firm telekomunikacyjnych, których systemy informatyczne muszą pracować absolutnie niezawodnie.

Nowy serwer nosi nazwę BladeCenter T i ma już certyfikaty Network Equipment Building System 3 [NEBS 3] i European Telecommunications Standard Industry [ETSI]. IBM informuje, że komputer został tak zaprojektowany, iż jest odporny na wysokie temperatury, na wstrząsy, na uderzenia piorunów, na zanieczyszczenia powietrza, na wyładowania elektrostatyczne i są ognioodporne.

Telekomunikacyjny serwer kasetowy
Projektując serwer BladeCenter T, IBM miał na myśli przede wszystkim firmy telekomunikacyjne, które nie mogą sobie pozwolić nawet na najmniejszą przerwę w pracy systemu informatycznego. Serwery sprzedawane typowym przedsiębiorstwom muszą też pracować niezawodnie, ale serwery dostarczane usługodawcom internetowym muszą spełniać specjalne warunki, tak aby były w stu procentach dostępne. W przeszłości firmy telekomunikacyjne radziły sobie w ten sposób, że kupowały drogie, często firmowe serwery. Teraz w ich miejsce będą mogły instalować serwery kasetowe, które są oparte na akceptowanych standardach i które, co jest bardzo ważne, można w prosty i tani sposób konsolidować.

Zobacz również:

IBM zapewnia, że wszystkie produkowane już serwery kasetowe oraz moduły i przełączniki oparte na architekturze kasetowej mogą współpracować z serwerem BladeCenter T. Chassis na serwery BladeCenter T jest większe niż chassis na standardowe serwery kasetowe BladeCenter (chassis BladeCenter T ma wysokość 8U, a chassis BladeCenter 7U). W chassis BladeCentet T można zainstalować 8 serwerów, a w chassis Blade Center jest miejsce na 14 serwerów. Chassis BladeCenter T ma mniejszą głębokość i można je montować w szafie 600 mm.

Chassis wspiera zarówno zasilanie AC jak i DC, i oferuje opcje obsługujące aplikacje telekomunikacyjne, takie jak Telcom Alarm Panel czy filtrowanie pobieranego powietrza. Serwery BladeCenter T będą oparte na procesorach intelowskich i będą pracować pod specjalnymi wersjami systemów operacyjnych (w tym pod Linuksem), które wspierają dodatkowe rozwiązania stosowane w sektorze telekomunikacyjnym.

IBM zapewnia, że kasetowe systemy obliczeniowe eServer BladeCenter T wejdą na rynek 25 czerwca. Cena – od. 7800 USD.


TOP 200