Telekomunikacja Siemensa w GUS

Główny Urząd Statystyczny w wyniku ogłoszonego przetargu na wymianę posiadanej elektromechanicznej centrali abonenckiej wybrał dla swoich potrzeb nowoczesną centralę Hicom 300 firmy Siemens.

Główny Urząd Statystyczny w wyniku ogłoszonego przetargu na wymianę posiadanej elektromechanicznej centrali abonenckiej wybrał dla swoich potrzeb nowoczesną centralę Hicom 300 firmy Siemens.

Urządzenie to wybrano spośród ofert złożonych przez AT&T, Alcatel, Kapsh i Siemens. Centrala Hicom 300 która może obsłużyć ok. 1000 użytkowników oferuje m.in. takie usługi jak transmisja danych ISDN, poczta głosowa i za pośrednictwem światłowodu jest już podłączona do sieci miejskiej.

Według Teresy Możdżyńskiej, wiceprezesa GUS, równolegle z implementacją sprzętu i oprogramowania dla systemu komunikacyjnego opartego o Hicomp 300 prowadzone są prace nad budową strukturalnej instalacji sieciowej. Prace nad uruchomieniem sieci LAN w GUS są prowadzone przez siedlecką firmę Inwar.

Obecnie dostępne są w kilku punktach kraju skrytki BBS, zaś w przyszłym roku GUS zamierza uruchomić ogólnodostępną bazę danych zawierającą wyniki swoich analiz.

Na konferencji prasowej zwołanej 25 października br. z okazji uruchomienia systemu opartego o Hicom 300 Siemens poinformował, że obsługuje obecnie 10% polskiego rynku telekomunikacyjnego, zajmując w tej dziedzinie 3 miejsce w kraju.

Obecny na konferencji Werner Schmucking członek Zarządu Siemens AG PK, zapytany o możliwości inwestycji telekomunikacyjnych w Polsce odpowiedział, że firma jest obecna w zakładach ZWUT I ELWRO, zaś przyszłość inwestycji telekomunikacyjnych upatruje także w produkcji oprogramowania. ELWRO od niedawna przestała przynosić straty i przyjmuje nowych pracowników. Firma Siemens niedawno uruchomiła w ZWUT jako pierwszy międzynarodowy koncern w kraju nową linię produkcyjną cyfrowych central publicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200