Telegram otrzymał 5 milionów Euro kary za łamanie prawa

Właściciele komunikatora będą musieli zapłacić dokładnie 5,125 miliona Euro kary za nieprzestrzeganie niemieckiego prawa.

Telegram - popularny komunikator internetowy nie jest w pełni zgodny z prawem zgłaszania nielegalnych treści obowiązującym na terytorium Niemiec.

Telegram
Źródło: telegram.com

Telegram

Źródło: telegram.com

Właściciele platformy Telegram zostali ukarani przez Niemiecki sąd. Łączny wymiar kary opiewa na kwotę 5,125 miliona Euro. Telegram może złożyć odwołanie do wyroku.

Zobacz również:

  • Telegram chce, aby z jego usługi zaczął korzystać biznes
  • Apple dalej na celowniku UE. Kolejne dochodzenie w drodze
  • CIO W OBLICZU AKTUALNYCH WYZWAŃ TECHNOLOGICZNYCH I BIZNESOWYCH

Niemieccy urzędnicy określili w przeszłości komunikator internetowy Telegram jako "medium dla radykalizacji". Według raportu przekazanego przez Associated Press (AP), właściciele Telegram zostali ukarani grzywną za naruszenie niemieckiego Prawa.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak komunikator został rzekomo wykorzystany do przekazywania danych o użytkownika w celach terrorystycznych oraz wykorzystywania nieletnich.

Federalny Urząd Policji Kryminalnej w Niemczech wydał wcześniej ostrzeżenie o możliwości wykorzystywania aplikacji Telegram do popełniania przestępstw, a także atakowania polityków, naukowców i pracowników medycznych za wkład w walkę z pandemią koronawirusa.

"Szczególnie pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że ludzie zradykalizowali się na Telegramie, grożąc innym, a nawet publikując wezwania do morderstwa" - przekazał w oficjalnym oświadczeniu szef agencji - Holger Muench dla Associated Press.

Federalny Urząd Sprawiedliwości stwierdził, że Telegram nie ustanowił legalnego sposobu zgłaszania nielegalnych treści na platformie, ani nie ma oficjalnego adresu do komunikacji. Oba te elementy są obowiązkowe w świetle niemieckiego prawa dla internetowych platform komunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200