Telefony Skype bez PC

Philips zapowiedział na targach elektroniki konsumpcyjnej IFA (Internationale Funkausstellung) w Berlinie produkcję telefonu, który pozwala prowadzić rozmowy przy pomocy aplikacji Skype, bez konieczności posiadania komputera PC.

Urządzenie o nazwie VOIP841 jest pierwszym tego rodzaju telefonem opartym na technologii DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications). W tym samym czasie Skype ujawnił, że nad podobnym urządzeniem pracuje też Netgear Inc.

Telefony korzystające z usługi Skype trzeba zawsze podłączać do komputera PC albo notebooka. Telefony przygotowywane przez firmy Philips i Netgear będzie można podłączać bezpośrednio do gniazda telefonicznego. Są to urządzenia wspierające dwa tryby pracy: będą mogły pracować jako telefon VoIP albo jako standardowy telefon.

Philips zapowiada, że telefon VOIP841 wejdzie na rynek w grudniu br. Cena rozwiązania nie została ujawniona. Netgear nie podał jak dotąd ani ceny, ani ewentualnej daty wprowadzenia telefonu do swojej oferty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200