Telefonica wkrótce podejmie decyzję odnośnie udziału w polskim przetargu na UMTS

Hiszpański operator poszukuje partnerów, z którymi w ramach konsorcjum mógłby ubiegać się o licencję na telefonię trzeciej generacji.

Telefonica, hiszpański operator telekomunikacyjny nie zdecydował się jeszcze, czy będzie zabiegać o uzyskanie koncesji na telefonię UMTS w Polsce.

Jak podała agencja Reuters, Luis Lopez-Van Dam, prezes hiszpańskiej firmy, zapewnił, że decyzja ta ma zapaść do końca tego tygodnia. Dodał on jednak, że nasz kraj "jest bardzo atrakcyjnym rynkiem biorąc pod uwagę jego niską penetrację".

Telefonica miała przystąpić do przetargu razem z NFI Jupiter i firmą Pro Futuro, w ramach konsorcjum Futuro.com. Jednak w związku z odstąpieniem tego konsorcjum od przetargu, operator szuka innych partnerów, z którymi mógłby starać się o koncesję.

Zdaniem analityków Telefonica może przystąpić do konsorcjum Polsatu i Polpagera, z którego wycofał się Hutchison Whampoa z Hongkongu.

Przypomnijmy, że termin składania ofert dla firm starających się o koncesję mija 2 grudnia. Resort łączności ma przyznać koncesje jeszcze w tym roku.

***

7bulls.com tworzy z TU Mobile konsorcjum UMTS

Hutchison Whampoa nie będzie ubiegał się o licencję na UMTS w Polsce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200