Telefon VoIP i router w jednym

Veracomp wprowadził na rynek adapter telefoniczny MediaPack MP-202, przekształcający zwykły telefon w terminal głosowy Voice-over-Broadband, pozwalający na transmisje VoIP przez szerokopasmowe sieci IP. Dzięki temu można istotnie zmniejszyć koszt rozmów telefonicznych prowadzonych z domu i biura.

Adapter telefoniczny MediaPack MP-202 izraelskiego producenta AudioCodes jest przeznaczony dla użytkowników domowych oraz małych i średnich biur klasy SOHO. Produkt umożliwia przekształcenie tradycyjnego telefonu analogowego w terminal głosowy, który może transmitować głos przez szerokopasmowe sieci IP. Dostępny w ofercie Veracompu adapter zapewnia realizację kilku usług dodatkowych, obejmujących identyfikację numeru, przekierowanie rozmów czy oczekiwanie na połączenie. Ma on ponadto wbudowany router z funkcjami DHCP, NAT i PPPoE, co pozwala użytkownikom podłączyć adapter do komputera, huba czy przełącznika lokalnej sieci LAN.

Adapter MP-202 ma dwa złącza, za pomocą których można go niego włączyć telefony analogowe lub urządzenie faksujące (telefaks). Dzięki temu, korzystając z tradycyjnego telefonu domowego można prowadzić tanie lub bezpłatne rozmowy przez sieci IP. Produkt wyposażono w narzędzia zarządzania z poziomu przeglądarki internetowej (sterowanie zdalnie), a dołączone do adaptera oprogramowanie jest aktualizowane na bieżąco i w sposób automatyczny.

Korzystanie z telefonii głosowej przez sieci szerokopasmowe staje się teraz coraz bardziej popularne: do końca 2008 r. liczba linii abonenckich rozwiązań Voice over Broadband na świecie ma przekroczyć 90 milionów. Adapter telefoniczny MP-202 producent AudioCodes po raz pierwszy zaprezentował na targach CeBIT, a Veracomp przedstawi tę ofertę na targach krajowych Intertelecom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200