Telefon Motoroli z programem iTunes

Motorola wkrótce wprowadzi na rynek nowy telefon, wyposażony w oprogramowanie iTunes. Jak podaje serwis ZDnet.com, amerykańska Federalna Komisja ds. Komunikacji (Federal Comunications Commision), wydała zgodę na sprzedaż telefonu na terenie USA.

Model E790 wyposażony będzie w komórkową wersję programu iTunes firmy Apple Computer. Urządzenie będzie posiadało dwa głośniki stereo, wymienne karty pamięci flash i obsługiwało technologię bezprzewodowej komunikacji Bluetooth.

Od ponad roku Motorola do spółki z firmą Apple obiecuje użytkownikom telefon, dzięki któremu użytkownik będzie mógł zarządzać muzyką i kupować utwory w sklepie iTunes. Motorola E790 miałaby być pierwszym telefonem na rynku wykorzystującym aplikację firmy Apple. Według ostatnich doniesień z obu firm, model E790 planowano wprowadzić do sprzedaży we wrześniu. Otrzymanie homologacji nie oznacza jednak, że termin ten zostanie dotrzymany, ani że nikt nie ubiegnie Motoroli we wprowadzeniu na rynek pierwszego modelu telefonu współpracującego z iTunes.

Zobacz również:

  • Zmiany personalne w Motoroli
  • Apple sprzedaje sprzęt bez wsparcia dla nowych systemów

Warto dodać, iż najnowsza wersja programu iTunes - 4.9 - posiada dodatkowe funkcje, które mogą zostać wykorzystane w telefonach, lecz nie są one dostępne dla zwykłych użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200