Telecom Italia szuka wsparcia u Deutsche Telekom

Potwierdziły się informacje na temat rozmów Telecom Italia (TI) z Deutsche Telekom (DT). DT oficjalnie oświadczył, że rozważa możliwość wejścia w spółkę z włoskim operatorem, jednak szczegóły porozumienia są w trakcie opracowywania. Szczegółowych informacji nie podano. Dla TI jest to szansa na obronę przed przejęciem przez Olivetti

Potwierdziły się informacje na temat rozmów Telecom Italia (TI) z Deutsche Telekom (DT). DT oficjalnie oświadczył, że rozważa możliwość wejścia w spółkę z włoskim operatorem, jednak szczegóły porozumienia są w trakcie opracowywania. Szczegółowych informacji nie podano. Dla TI jest to szansa na obronę przed przejęciem przez Olivetti.

Jeżeli rozmowy TI z DT zakończą się porozumieniem, powstanie drugi co do wielkości operator telekomunikacyjny na świecie, ustępujący jedynie japońskiemu Nippon Telephone & Telegraph (NTT) - twierdzi niemiecki dziennik Handelsblatt. Według informacji w nim zamieszczonych, nawiązanie współpracy będzie oznaczało połączenie obu firm, a akcjonariusze TI mają w przyszłym tygodniu otrzymać ofertę sprzedaży akcji po wyższej cenie.

To samo źródło podaje, że Hans Eichel, niemiecki minister finansów, i Carlo Azeglio Ciampi, włoskim minister skarbu, podczas spotkania resortów finansów państw Unii Europejskiej, które odbyło się w miniony weekend, wstępnie zaaprobowali połączenie obu operatorów. Rząd niemiecki ma 72% udziałów w DT, rząd włoski natomiast dysponuje niespełna 5% akcji TI.