Tele2 zaoferuje bezprzewodowy dostęp do Internetu klientom indywidualnym

W maju br. roku firma Tele2 Polska zaoferuje klientom indywidualnym bezprzewodowy dostęp do Internetu. Z usługi będzie można skorzystać, jeśli w miejscu zamieszkania znajdzie się przynajmniej 4 klient...

W maju br. roku firma Tele2 Polska zaoferuje klientom indywidualnym bezprzewodowy dostęp do Internetu. Z usługi będzie można skorzystać, jeśli w miejscu zamieszkania znajdzie się przynajmniej 4 klientów. Wówczas będzie instalowana wspólna antena abonencka Air2.Net, a poszczególni użytkownicy będą podłączeni do niej poprzez sieć lokalną. Jednorazowa opłata instalacyjna ma wynosić ok. 200 zł, a miesięczny abonament wyniesie 99 zł.

Tele2 Polska oferuje swoje usługi w czterech miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu. Na koniec grudnia 2000 roku firma posiadała ponad 1,1 tys. klientów korzystających z usługi Air2.Net. W trzecim kwartale br. bezprzewodowy dostęp do Internetu będzie oferowany w Katowicach i Wrocławiu, a w czwartym kwartale w Łodzi i Szczecinie. Przedstawiciele firmy oczekują, że do końca roku liczba klientów korzystających z usługi Air2.Net wzrośnie do ok. 2500.

Zobacz również:

  • Starlinki będą musiały wkrótce stawić czoła podobnym obiektom firmy Amazon
  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?

Firma oferuje również usługi telekomunikacyjne na bazie technologii VoIP. Sprzedano dotychczas ponad 8000 urządzeń Gadatek umożliwiających wykonywanie tańszych rozmów telefonicznych. W połowie 2001 roku usługa Gadatek - dostępna dotychczas strefie numeracyjnej Warszawy - będzie oferowana klientom mieszkających w strefach numeracyjnych Krakowa i Katowic. Firma oczekuje, ze do końca roku uda się sprzedać ok. 30 tys. urządzeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200