Tej podatności powinni się bać użytkownicy sieci Tor

W oprogramowaniu Firefox odkryto podatność typu zero-day, która pozwala demaskować użytkowników sieci Tor. Korzystają oni bowiem z przeglądarki Tor, która bazuje na kodzie zarządzającym przeglądarką Firefox. Ciekawe jest to, że malware wykorzystujący podatność pracuje podobnie jak aplikacja opracowana w 2013 roku przez agencję FBI, która pomogła jej wtedy identyfikować użytkowników sieci Tor.

Mozilla poinformowała, że zna już podatność i jej informatycy pracują cały czas nad łatą, która ją usunie. Ma to nastąpić w najbliższych dniach. Do tego czasu użytkownicy sieci Tor powinni mieć się na baczności, gdyż ich anonimowość może być wysoce wątpliwa.

Opracowana przez FBI w 2013 roku aplikacja była wykorzystywana przez agencję do identyfikowania użytkowników sieci Tor odwiedzających witryny zawierające filmy pornograficzne, w których udział brały dzieci. Było to popisowa akcja FBI, która pozwoliła wyeliminować z internetu tego typu treści uświadomiła użytkownikom sieci Tor, że nie są „niewidzialni”.

Zobacz również:


TOP 200