Tegoroczne, wirtualne IGF dobiegło końca – przyszłoroczne odbędzie się za rok w Katowicach

W tym tygodni zakończyło się tegoroczne (a była to piętnasta już z rzędu edycja tego wydarzenia), organizowane pod auspicjami ONZ, Forum Zarządzania Internetem (IGF; Internet Governance Forum). W tym roku z wiadomych względów forum odbyło się całkowicie w trybie online.

IGF

Hasłem przewodnim tegorocznej, w stu procentach internetowej edycji forum – w którym wzięło udział prawie 6 tys. osób z ponad 170 krajów z całego świata było - „Virtually Together”. Podczas ceremonii zamknięcia forum Polskę reprezentował sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Marek Zagórski) i pełnomocnik RP ds. IGF 2021 (Krzysztof Szubert).

W ceremonii zamknięcia forum wzięło udział wielu znamienitych osób, w tym m.in. António Guterres (Sekretarz Generalny ONZ), Simonetta Sommaruga (prezydent Szwajcarii), Ryota Takeda (minister spraw wewnętrznych i komunikacji Japonii), dr Ahmedin Mohammed (minister ds. innowacji i technologii Etiopii oraz Göran Marby (Prezes ICANN; Internet Corporation for Assigned Names and Numbers).

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • Nowe forum zapewni technologii AI kontrolowany rozwój
  • ONZ rekrutuje roboty, aby osiągnąć globalne cele rozwoju

Gospodarzem tegorocznej edycji IGF miały być Katowice, ale ze względu na pandemię forum odbyło się tylko w przestrzeni wirtualnej. Jednak kolejna – 16-to edycja wydarzenia – odbędzie się na początku grudnia 2021 roku właśnie w Katowicach.

Znane jest już hasło przewodnie tego forum. Brzmi ono „Internet United”, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet. Marek Zagórski powiedział na zakończeniu forum. „Liczymy, że przyszłoroczny IGF odbędzie się stacjonarnie, a nasi zagraniczni goście, w tym młodzież, na której obecność tak bardzo liczymy, będą mogli nas odwiedzić. Zapraszamy do Katowic”.

Cały zapis wideo ceremonii zamknięcia tegorocznego forum IGF dostępny jest na oficjalnym kanale YT ONZ tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200