Tego jeszcze nie było - Facebook uśmiercił użytkowników usługi

Użytkownicy Facebooka oniemieli w piątek z wrażenia, kiedy po zalogowaniu się do usługi zobaczyli, że......nie żyją. Wszystko za sprawą błędu, który wkradł się do oprogramowanie zarządzającego usługą. Żeby było śmieszniej – albo może straszniej - ofiarą feralnego błędu padł także sam założyciel Facebooka, czyli Mark Zuckerberg.

Na jego profilu przerażeni użytkownicy Facebooka ujrzeli następujący wpis: "Remembering Mark Zuckerberg - we hope people who love Mark will find comfort in the things others share to remember and celebrate his life (w dowolnym tłumaczeniu, „Wspomnienie o Marku Zuckerbergu - mamy nadzieję iż dla osób, którzy kochali Marka pocieszeniem może być to, że inni pamiętają go i wspominają jego życie".

Tego jeszcze nie było - Facebook uśmiercił użytkowników usługi

Na początku wydawała się, że jest to sprawka hakerów, którzy włamali się do facebookowych serwerów. Jednak po wnikliwszym przyjrzeniu się całej sprawie okazało się, że winę ponosi oprogramowanie obsługujące opcję, która umieszcza na Facebooku anonse informujące o tym, że użytkownik usługi nie żyje.

Zobacz również:

  • Błąd pozwalający wyłączać mechanizm uwierzytelniania 2FA w oprogramowaniu do zarządzania kontami w social mediach Mety
  • Ta polska firma ma najszybciej działające usługi hostingu

Facebook usunął oczywiście natychmiast błąd i przeprosił wszystkim za zaistniałą sytuację. Wielu użytkowników usługi będzie mu to jednak pamiętać, gdyż przeżyli nie lada stres, z którego niektórym trudno się będzie otrząsnąć.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200