Technologie na Mundialu

Trwające właśnie w Brazylii Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to nie tylko turniej sportowy, ale także pokaz nowych technologii.

Po raz pierwszy w historii Mundial będzie transmitowany w formacie 4K. Kompletny ekosystem, obejmujący rejestrację, produkcję, odtwarzanie, a także dystrybucję materiałów w tej technologii dostarczył Sony – oficjalny partner federacji FIFA przy organizacji mistrzostw. Firma przekazała sprzęt, w tym nowe telewizory z ekranami różnej wielkości, pierwszy na świecie multimedialny odtwarzacz 4K i serwis z materiałami do pobrania, jak również kamery 4K powszechnego użytku. Do rejestracji i transmisji obrazu HD wykorzystanych zostanie 340 kamer Sony HDC z oprzyrządowaniem, 72 kamery Super Slo-motion z oprzyrządowaniem, 48 mikserów wizyjnych Sony i 820 profesjonalnych monitorów Sony.

Ponieważ transmisje HD wymagają 10 razy wyższego poziomu oświetlenia i nasycenia koloru, do oświetlenia obiektów potrzebne jest zaawansowane rozwiązanie. W Brazylii zapewnia je GE Lighting, które dostarczyło sprzęt oświetleniowy z oprogramowaniem na pięć z dwunastu stadionów, a na dwóch zapewnia również nieprzerwane zasilanie.

Zobacz również:

  • DirectX 12. Bez niego multimedia nie mogłyby działać
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200