Technologia blockchain wkroczyła do smartfonów

Firma HTC zaprezentował wczoraj produkt noszący nazwę HTC Exodus, chwaląc się iż jest to pierwszy na świecie smartfon zaprojektowany od początku z myślą o wspieraniu technologii blockchain.

Z wyglądu HTC Exodus nie różni się niczym specjalnym od innych androidowych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Jeśli jedna zajrzeć do środku, to różnic jest wiele. HTC Exodus zawiera układy, które HTC określa jako "built-in secure hardware".

To właśnie dzięki nim smartfon - nie korzystając z żadnych dodatkowych rozwiązań - może sam obsługiwać zdecentralizowane aplikacje bazujące na technologii blockchain. Kolejną ważną cechą urządzenia jest to, że wszystkie realizowane przez niego transakcje (oczywiście szyfrowane) będą automatycznie przechowywane w publicznym blockchainie.

Zobacz również:

Firma jak dotąd nie ujawniła szczegółów technicznych dotyczących rozwiązań zastosowanych w urządzeniu, jak i tego ile HTC Exodus będzie kosztować. Nie będzie na pewno tani, ale zapewni za to kupującym go użytkownikom tak duży poziom bezpieczeństwa, jaki nie jest oferowany przez żadne dostępne obecnie na rynku mobilne urządzenie.

Nie ulega wątpliwości, że smartfon będzie sprzedawany razem z wbudowanym portfelem wspierającym różne kryptowaluty. HTC informuje, że będą to pewno takie kryptowaluty, jak bitcoin i ethereum, a użytkownicy smartfona będą mogli regulować płatności i realizować różne transakcje finansowe, wykorzystując do tego celu taką kryptowalutę.

Jedno wydaje się być pewnym - HTC Exodus otwiera nowy rozdział zarówno w historii smartfonów, jak i technologii blockchain.


TOP 200