Technologia DDS piątej generacji

HP wprowadził do swojej oferty kasetę HP DAT 72 C8010A (pamięć taśmowa), która reprezentuje piątą generację technologii DDS.

Nowe kasety z danymi HP DAT 72 (technologia DDS-5, taśma o długości 170 metrów) oferują niezawodność i wydajność w każdym środowisku, usprawniając tworzenie zapasowych kopii danych. Produkt powinien zainteresować małe i średnie firmy, ponieważ jest wyjątkowo atrakcyjny biorąc pod uwagę takie cechy jak współczynnik cena/wydajność i łatwość obsługi.

Na kasecie można zapisać 72 GB skompresowanych danych, to jest o 80% procent więcej w porównaniu z kasetą DDS poprzedniej generacji (DDS-4). Szybkość tworzenia kopii zapasowych na kasecie DAT 72 HP (po skompresowaniu danych i użyciu stacji Storage Works DAT 72) wynosi 21,6 GB na godzinę.

Zobacz również:

Przyjrzyjmy się podstawowym cechom kaset DDS reprezentujących cztery poprzednie generacje: DDS-1 (4 GB, 90 metrów taśmy); DDS-2 (8 GB; 120 metrów taśmy); DDS-3 (24 GB, 125 metrów taśmy); DDS-4 (40 GB, 150 metrów taśmy).

Dzięki minimalnym cenom nośnika i umiarkowanym wydatkom na napędy, koszt używania nowych kaset jest niższy w porównaniu z innymi technologiami tego rodzaju. Dlatego kasety HP DAT 72 są adresowane do oszczędnych klientów.

HP jest znana z tego, że stale bada nośniki pamięci masowej, poddając je kompleksowym testom i programom kwalifikacyjnym. Jest to gwarancją niezawodności nowej kasety i integralności danych i z danymi w dowolnym środowisku, a także trwałości, której użytkownicy oczekują od nośnika pamięci masowej HP.

Sugerowana cena detaliczna brutto kasety HP DAT 72 wynosi na rynku polskim 124,44 zł.