Tech Data osiągnęła 20% wzrost przychodów

Firma ogłosiła rekordowe wyniki sprzedaży za IV kw. i ubiegły rok finansowy zakończony 31 stycznia. Przychód dystrybutora wyniósł 20,4 mld USD. Jest to wynik o 20% lepszy niż w roku ubiegłym. Obroty polskiego oddziału Tech Data wyniosły ponad 1 mld zł.

Przychody grupy Tech Data w IV kwartale finansowym wyniosły 5,3 mld USD. Firma wypracowała zysk netto w wysokości 52,7 mln USD, co stanowi ponad 42-proc. wzrost w stosunku do ubiegłorocznego IV kw. Zysk netto za cały rok finansowy zakończony 31 stycznia 2001 r. sięgnął 178 mln USD i był większy o 40,0% od ubiegłorocznego. Łączna wartość sprzedaży w tym okresie wzrosła o 20%, do 20,4 mld USD. Firma zwiększyła sprzedaż w Stanach Zjednoczonych (wzrost 18%), Europie (19%) oraz o 14% w innych rejonach.

Tech Data Polska w IV kw. finansowym zakończonym 31 stycznia zanotowała przychody w wysokości 1,03 mld. Jak utrzymuje firma, zysk przedsiębiorstwa wzrósł kilkakrotnie. W 2000 roku kalendarzowym sprzedaż zamknęła się kwotą 737,7 mln zł. W tym roku firma planuje poszerzenie oferty produktów i usług, przeznaczonych dla małych i średnich firm. Polski oddział Tech Data spodziewa się również uzyskać wzrost sprzedaży produktów poprzez kanał internetowy z wykorzystaniem własnego systemu InTouch.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200