Tech Data ma country managera

Z dniem 1 października br. w Tech Data Polska zostało utworzone stanowisko country managera, na które powołany został Marek Jankowski, zajmujący dotychczas stanowisko Dyrektora ds. Zarządzania Produktami. W swojej nowej roli będzie on odpowiadał za współtworzenie i realizację strategii polskiego oddziału firmy, zarządzanie operacjami handlowymi i wynik finansowy, łącząc te obowiązki ze swoim dotychczasowym stanowiskiem.

Marek Jankowski jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W 1984 r. rozpoczął pracę w firmie Hydrobudowa-6, w której w latach 1985-1986 zajmował stanowisko głównego energetyka Bazy Sprzętowo-Samochodowej. W latach 1987 -1993 prowadził własną działalność gospodarczą kierując firmą zajmującą się projektowaniem i wykonywaniem sieci i instalacji elektrycznych. W czerwcu 1993 r. rozpoczął pracę w firmie Computer 2000 Polska (w owym czasie DHI - Dom Handlowy Informatyki) na stanowisku przedstawiciela handlowego. Kolejno obejmował stanowiska: kierownika grupy handlowej, kierownika zespołu obsługi sprzedaży, zastępcy dyrektora ds. sprzedaży, dyrektora ds. sprzedaży, a od kwietnia 2008 r. - dyrektora ds. zarządzania produktami.

"Utworzenie stanowiska Country Manager'a polskiego oddziału Tech Data i powołanie na nie sprawdzonego menedżera z dużym doświadczeniem w zarządzaniu funkcjami sprzedażowymi i marketingowymi, znanego w środowisku producentów i resellerów, jakim jest Marek Jankowski, jest wyrazem silniejszej koncentracji Tech Data Polska na potrzebach lokalnego rynku. Nasi partnerzy handlowi oraz producenci zyskują w pełni dedykowanego im szefa polskiego oddziału." - powiedział Ireneusz Dąbrowski, dyrektor regionu Europy Wschodniej firmy Tech Data.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200