Teac: mobilne nagrywarki

Firma Teac zaprezentowała dwie serie nagrywarek DVD o oznaczeniu DV-W28SLC i DW-28EC. Urządzenia przeznaczone są do montażu w komputerach przenośnych.

Teac: mobilne nagrywarki

Teac DV-W28SLC

Seria W28SLC składa się z czterech modeli - W28SLC, W28SLCW, W28SLCF i W28SLCWF. Urządzenia umożliwiają zapis płyt DVD+R i DVD-R z prędkością 8x, płyt DVD-RW z prędkością 6x, DVD+RW z prędkością 8x, płyt DVD+R/-R DL z prędkością 4x, płyt DVD-RAM z prędkością 5x (modele W28SLCW i W28SLCWF nie wspierają tego formatu) i płyt CD-R/RW z prędkością 24x. Prędkości odczytu z kolei przedstawiają się następująco: 8x dla DVD-ROM, 6x dla DVD-ROM DL, 5x dla DVD-RAM i 24x dla CD-R/RW. Urządzenia zostały wyposażone w mechanizm ładowania płyt "slot in" (płyty wsuwane są do nagrywarki przez szczelinę w obudowie), interfejs ATAPI oraz bufor o pojemności 2 MB. Oferują one bardzo przydatną technologię Labelflash, która stanowi alternatywę dla LightScribe i umożliwia etykietowania krążków DVD za pomocą promienia lasera (dotyczy tylko modeli W28SLCF i W28SLCWF).

Teac: mobilne nagrywarki

Teac DW-28EC

Seria DV-W28EC składa się z sześciu modeli - DV-W28EC, DV-W28ECW, DV-W28ECS, DV-W28ECWS, DV-W28ECF i DV-W28ECWF. Urządzenia, które dysponują identyczną specyfikacją jak nowości z serii W28SLC, różnią się od nich wysuwaną tacką na krążki oraz możliwością skorzystania w przypadku niektórych modeli z technologii LightScribe.

Obsługa płyt DVD-RAM oraz technologii Labelflash lub LightScribe przez nagrywarki z serii DV-W28EC przedstawia się następująco:

DV-W28EC - obsługa DVD-RAM, brak możliwości etykietowania płyt;

DV-W28ECW - brak obsługi płyt DVD-RAM i technologii etykietowania;

DV-W28ECS - obsługa płyt DVD-RAM i technologii LightScribe;

DV-W28ECWS - brak obsługi płyt DVD-RAM, obsługa technologii LightScribe;

DV-W28ECF - obsługa płyt DVD-RAM i technologii Labelflash;

DV-W28ECWF - brak obsługi płyt DVD-RAM, obsługa technologii Labelflash.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200