Tę opcję oferowaną przez nowy Gmail warto wypróbować

Od kilku dni użytkownicy webowej aplikacji pocztowej Gmail mogą skorzystać z nowego interfejsu. Jedna z nich wydaje się być szczególnie atrakcyjna, dlatego zachęcamy aby ją aktywować i sprawdzić jak działa.

To zupełnie nowa opcja, dostępna dopiero od trzech dni. Gmail może obecnie pracować w natywnym trybie offline. Słowo "natywnym" jest ważne, ponieważ wcześniej użytkownicy mogli również pracować w tym trybie, ale był on dostępny po uruchomieniu specjalnego rozszerzenia obsługiwanego przez przeglądarkę Chrome. Stary tryb offline wyświetlał nieporadnie zaprojektowany interfejs, przypominający z wyglądu okrojoną wersję mobilnego interfejsu. Dlatego użytkownicy niechętnie z niego korzystali.

Nowy tryb offline pracuje nieporównanie lepiej. Po wybraniu tego trybu oczom użytkownika pojawia się regularna witryna Gmail pozwalająca użytkownikowi czytać wiadomości i odpowiadać na nie. Tak przygotowane odpowiedzi są wtedy przechowywane w nowym folderze "Outbox" i wysyłane od razu w momencie powrotu do trybu pracy online.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • Starcie tytanów. Gmail vs. Outlook: Który jest lepszy dla biznesu?

Ja wybrać nowy tryb pracy offline. Należy oczywiście najpierw połączyć się z witryną Gmail (wpisując adres www.gmail.com), a następnie załogować się. Wtedy w prawym górnym rogu pojawi się opcja Ustawienia. Po kliknięciu jej pojawi się nam niewielkie okienko, w którym w pierwszym wierszu zobaczymy napis "Nowy Gmail - wypróbuj".

Teraz klikamy opcję Ustawienia (prawy górny róg, wizerunek trybiku) i w wyskakującym okienku ponownie wybieramy opcję Ustawienia. Klikamy Offline i zaznaczamy myszą pole wyboru Włącz pocztę offline. Gotowe. Teraz możemy zdecydować, z ilu ostatnich dni aplikacja będzie przechowywać w tym trybie wiadomości e-mail oraz czy po wylogowaniu się z konta aplikacja ma zachować dane offline na komputerze, czy też ma je usunąć.

I jeszcze na koniec ważna uwaga. Praca w nowym trybie offline jest możliwa wtedy, gdy na komputerze zainstalowana jest przeglądarka Chrome 61 i jej nowsze wersje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200