Te komputery Windows nie zainstalują pakietu bezpieczeństwa

Microsoft uruchomił w tym tygodniu mechanizm, który nie pozwala niektórym komputerom Windows 7 i 8.1 – chodzi o maszyny wyposażone w najnowsze układy CPU - odbierać i instalować kolejnych pakietów bezpieczeństwa.

Korporacja już w styczniu tego roku ostrzegała użytkowników komputerów Windows 7 i 8.1 wyposażonych w procesory najnowszej generacji, że powinni pomyśleć o przejściu na system Windows 10, gdyż już wkrótce ich komputery mogą być odcięte od kolejnych pakietów bezpieczeństwa. Firma widać uznała, że można już wprowadzić w życie tę zapowiedz.

Okazuje się, że Microsoft przestał też oferować pakiety bezpieczeństwa tym komputerom Windows 7, które zawierają produkowane przez AMD procesory Carrizo. Zaskoczyło to użytkowników takich komputerów, gdyż wcześniej Microsoft nie informował nikogo o takich zamiarach.

Zobacz również:

Blokada dotyczy tych komputerów Windows 7 i Windows 8.1, które zawierają procesory siódmej generacji – oraz kolejnych generacji – produkowane przez firmy Intel i AMD. Tym samym użytkownicy takich komputerów powinni się liczyć z tym, że nie będą mogli zainstalować udostępnionego kilka dni temu przez Microsoft kwietniowego pakietu bezpieczeństwa Patch Tuesday.