Te dwie wersje systemu Windows 10 „odchodzą na emeryturę”

Microsoft przypomina swoim klientom, że jedna z wersji systemu operacyjnego Windows 10 została w zeszłym tygodniu zaktualizowana ostatni raz (chodzi o poprawki zwiększające bezpieczeństwo oprogramowania), a z drugą stanie się to samo już niedługo, bo w listopadzie.

W pierwszym przypadku chodzi o system Windows 10 1703 (edycje Enterprise i Education), znany również pod kodową nazwą „Creator's Update”. Jak nietrudno się domyśleć (chodzi o oznaczenie 1703), system ten został udostępniony użytkownikom w marcu 2017 roku. Ostatnia (co oznacza iż więcej takich poprawek już nie będzie) poprawka bezpieczeństwa adresowana do jego użytkowników pojawiła się dokładnie sześć dni temu (czyli 8-go października.

Warto przypomnieć, że wcześniej Microsoft informował, że ostatnia poprawka zwiększająca bezpieczeństwo dwóch wymienionych powyżej edycji systemu Windows 10 1703 ujrzy światło dzienne na początku października 2018 roku. Jednak osiem miesięcy wcześniej (to jest w lutym 2018 roku) roku zmienił tę decyzję i postanowił że system Windows 10 1703 „przejdzie na emeryturę” sześć miesięcy później, czyli w kwietniu 2019 roku.

Zobacz również:

Jak się okazało nie był to jednak ostateczny termin, gdyż we wrześniu 2018 pojawia się komunikat, że wsparcie techniczne systemu Windows 10 1703 wygaśnie na początku października 2018 roku.

W następnym miesiącu taki sam los spotka system Windows 10 1803 (edycje Home i Pro). Ostatni przeznaczony dla nich „update” bezpieczeństwa zostanie opublikowany 12-go listopada tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200