Te dwie nieudokumentowane poprawki mogą rozwiązać problem związany z blokowaniem się systemu Win10 1803

Microsoft udostępnił w zeszłym tygodniu poprawkę KB 4458166 i dołączył do niej informację, że nie należy jej instalować na komputerach Win10 1803, które obsługuję aplikacje .Net korzystające z protokołu bezpieczeństwa TLS 1.2.

Dlatego Microsoft informował, że poprawkę tę (patrz tutaj) można instalować tylko na tych komputerach obsługujących wymienione powyżej aplikacje (takie jak QuickBooks Desktop), które pracują pod kontrolą oprogramowania Win10 1709 lub Win10 1703.

Na razie nie wiadomo, dlaczego poprawki KB 4458166 nie można instalować na komputerach Win10 1803. Być może jest to spowodowane tym, że ostatni upgrade oprogramowania .Net przeznaczony dla komputerów Win 1803 zawierał błąd. Tak czy inaczej, użytkownicy komputerów Win 10 1803 powinni tę poprawkę ignorować.

Zobacz również:

  • Minister Cyfryzacji ostrzegł przed rosyjskimi cyberatakami na polską infrastrukturę
  • Edge przetłumaczy nam ścieżkę audio wyświetlanego filmu na inny język

Jednak w ostatni weekend Microsoft bez rozgłosu umieścił w swoim zasobie Windows Update Catalog dwie tzw. krytyczne poprawki (Critical Updates), które wydają się rozwiązywać ten problem. To ta poprawka przeznaczona dla komputerów pracujących pod kontrolą 32-bitowego systemu Win10 1803 oraz druga poprawka przeznaczona dla komputerów pracujących pod kontrolą 64-bitowego systemu Win10 1803.

Słowa "wydają się" użyto nie bez powodu, ponieważ dołączony przez Microsoft do tych poprawek komunikat nie stwierdza tego jednoznacznie, a informuje jedynie, że "firma pracuje dalej cały czas nad tym problem i zamierza go w przyszłości rozwiązać oferując użytkownikom kolejny update systemu operacyjnego Win10.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200