Targi Pracy AIESEC

AIESEC (Association Internationale des Etudiants en Sciences Economiques et Commerciales) to Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych - organizacja reklamująca się jako niezależna i apolityczna, działająca nie dla zysku, której członkowie łączą swój profesjonalizm z dynamizmem młodych ludzi.

AIESEC (Association Internationale des Etudiants en Sciences Economiques et Commerciales) to Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych - organizacja reklamująca się jako niezależna i apolityczna, działająca nie dla zysku, której członkowie łączą swój profesjonalizm z dynamizmem młodych ludzi.

Stowarzyszenie zostało założone w 1948 r. i jest obecnie największą organizacją studencką na świecie, działającą w 800 uczelniach 78 krajów. Poprzez swój edukacyjny charakter pomaga przyszłym biznesmenom i menedżerom zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności, stwarzając jednocześnie niepowtarzalną okazję do poznania i współpracy ludzi różnych kultur i narodowości.

Do AIESECu mogą należeć studenci i absolwenci akademii ekonomicznych oraz wydziałów ekonomicznych, zarządzania i informatyki innych szkół wyższych.

Jedna z najbardziej popularnych form działalności AIESECu na świecie to TARGI PRACY. Są one szansą spotkania się młodych i twórczych pracowników, absolwentów bądź studentów IV i V roku, zainteresowanych atrakcyjną, dającą szanse rozwoju pracą.

Polski AIESEC ma już ogromne osiągnięcia w sprawnym i skutecznym organizowaniu Targów Pracy, jak również innych formach działalności. W dowód uznania, na tegorocznym Światowym Kongresie AIESEC w Brighton Polska otrzymała prestiżową nagrodę "Most Outstanding Country Award" za profesjonalizm w przeprowadzaniu wielkich imprez targowych i innych spotkań międzynarodowych. Podbudowany tym sukcesem polski AIESEC podjął się organizacji Europejskiego Spotkania Motywacyjnego ENALDS '94 i ubiega się o mandat na zorganizowanie Kongresu Światowego AIESEC w 1996 r. w Warszawie.

Już po raz czwarty Komitety Lokalne AIESEC Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego organizują TARGI PRACY w Warszawie w Auli Spadochronowej na terenie SGH w dniu 17 listopada br. Swój udział zapowiedziało kilkadziesiąt firm polskich i zagranicznych, poszukujących młodych, wykształconych i ambitnych pracowników. Wśród nich będą firmy pośredniczące w wyszukiwaniu i selekcji kadr, m.in.: NAJ International, Business Foundation i Take It.

Poprzednie trzy edycje Targów Pracy wykazały, że dynamicznie rozwijająca się przedsiębiorczość zwiększa popyt na wykształconą kadrę menedżerską i to zarówno w kraju, jak i w firmach zagranicznych. Istnieje szczególne zapotrzebowanie na młodych absolwentów wydziałów informatycznych i elektronicznych. Polscy programiści są dziś w cenie w najbardziej rozwiniętych krajach świata. Niestety, fakt ten posiada również cechy negatywne, ponieważ najlepszych naszych specjalistów wyłapują firmy zagraniczne, stwarzając im warunki znacznie lepsze, niż mogą je zapewnić np. polskie uczelnie. Od pewnego czasu obserwujemy systematyczny odpływ polskiej kadry naukowej z wyższych uczelni do korporacji przemysłowych zachodniej Europy, Japonii i Ameryki. Miejmy nadzieję, że Targi Pracy nie pogłębią tego procesu i doskonałe warunki wszystkim naszym najlepszym specjalistom zaoferują firmy polskie bądź zagraniczne, mające swoje filie w naszym kraju.

Patronat nad Targami objęła Rektor Szkoły Głównej Handlowej, prof. Janina Jóźwiak oraz Ministerswo Pracy i Polityki Socjalnej. O efektach Targów Pracy, jak również o firmach doradztwa personalnego poinformujemy w najbliższych numerach CW.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200