Tańszy 10G Ethernet

Firma Sandbust, zajmująca się projektowaniem procesorów sieciowych, zaprezentowała referencyjną konstrukcję przełącznika warstwy 2 i 3 o nazwie MetroBox, obsługującego do 4 interfejsów 10G Ethernet

Firma Sandbust, zajmująca się projektowaniem procesorów sieciowych, zaprezentowała referencyjną konstrukcję przełącznika warstwy 2 i 3 o nazwie MetroBox, obsługującego do 4 interfejsów 10G Ethernet.

Urządzenia są przeznaczone do budowy wydajnej warstwy dystrybucyjnej - w szczególności w ramach sieci metropolitalnych, a nawet szkieletów sieci firmowych. Przełącznik można skonfigurować na trzy sposoby: (1) 40 portów Gigabit Ethernet lub (2) 2 porty 10G Ethernet i 20 portów Gigabit bądź (3) 4 porty 10G Ethernet. Urządzenie obsługuje wyłącznie interfejsy światłowodowe (miedziane dostępne będą pod koniec br.).

Firma liczy, że uda się jej zainteresować projektem producentów, których nie stać na konkurowanie z Cisco pod względem wydatków na rozwój nowych produktów. Według wstępnych szacunków nowe przełączniki mają być ok. 1/3 tańsze niż porównywalne, co do wydajności, routery "miejskie" Cisco z serii 7500.


TOP 200