Tańsze połączenia w NOM-ie

Operator planuje od 1 września obniżyć cenę połączeń międzystrefowych o ok. 10% w stosunku do oferty TP SA.

Niezależny Operator Międzystrefowy obniży od 1 września br. na terenie całego kraju opłaty za połączenia międzystrefowe średnio o 10%. Stawki, które obowiązywały w NOM-ie od początku lipca, kiedy to firma jako pierwszy operator przełamała monopol TP SA na rynku usług międzystrefowych, były przez pewien czas niższe od połączeń oferowanych przez narodowego operatora.

Wprowadzenie przez TP SA nowych pakietów taryfowych spowodowało wyrównanie stawek obu operatorów. Od września ceny połączeń międzystrefowych ponownie będą w NOM-ie niższe niż połączenia oferowane przez TP SA 1-3 gr. W godzinach 8.00-18.00 w dni robocze minuta połączenia będzie kosztować 46 gr z VAT (obecnie 49 gr), w godzinach 18.00-8.00 we wszystkie dni tygodnia - 23 gr z VAT (teraz 24 gr). W dni wolne od pracy (w godzinach 8.00-18.00) minuta rozmowy ma kosztować 35 gr brutto (obecnie 37 gr).

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy NOM, wyjaśnił, że obniżka cen połączeń międzystrefowych na razie nie może być większa, gdyż zbyt drogie są stawki połączeń interconnectowych. NOM przekazuje bowiem na rzecz TP SA średnio 60% opłaty ponoszonej przez abonenta za każdą minutę połączenia przez prefiks 1044 z tytułu opłat typu interconnect.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200