Taniej za web services Novella

Na początku września Novell zapowiedział obniżenie opłat licencyjnych dla biznesu i agencji rządowych używających jego oprogramowania do świadczenia web services dla swoich klientów czy petentów.

Nowe ceny licencji związane będą z tworzeniem usług webowych związanych m.in. z dostępem do kont bankowych lub zasobów instytucji rządowych.

Opłaty licencyjne Novella opierają się na liczbie indywidualnych użytkowników usługi programowej, a nie na liczbie urządzeń komputerowych podłączonych do sieci. Model ten pozwala firmom i agencjom uniknąć płacenia licencji za każde PC, PDA i czy inne urządzenie komputerowe, którego może używać pojedynczy użytkownik.

Zobacz również:

  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?
  • Wydłużenie żywotności akumulatora w komputerach przenośnych

Firmy i agencje rządowe nie będą zapewne skłonne płacić opłat licencyjnych za każdego, kto uzyskuje dostęp do używanego przez nich oprogramowania, a nie jest ich pracownikiem.

Nowy model licencji B2C dla web services wynosi 24 proc. standardowej opłaty licencyjnej, natomiast w przypadku instytucji rządowych 10 proc. Do tej pory opłaty licencyjne były takie same za użytkowników pracujących w firmie (urzędzie), jak i klientów czy petentów doraźnie korzystających z usług takiego oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200