Taniej w zespołach

Lotus Development zapowiedział obniżenie cen oprogramowania klienckiego Lotus Notes

Lotus Development zapowiedział obniżenie cen oprogramowania klienckiego Lotus Notes

Nowe ceny zaczną obowiązywać wraz z wprowadzeniem na rynek Notes w najnowszej wersji 4.0, której premiera zapowiedziana jest na styczeń 1996 r. Obniżono także ceny upgrade'u pakietu NotesSuite, w skład którego wchodzi licencja Notes Desktop, pakiet SmartSuite i aplikacje pomocnicze dla Notes - NotesSuite Application Collection.

Cena oprogramowania klienckiego Notes Desktop obniżona będzie o 55% tj. do 69 USD za licencję (poprzednia cena wynosiła 155 USD).

"Wszyscy nasi klienci, którzy zakupili w ciągu ostatnich 90 dni licencję Notes Desktop, otrzymają zwrot różnicy między starą a nową ceną" - powiedział przebywający w Warszawie Suresh Patel, szef marketingu Lotus Development na Europę Wschodnią.

Firma nie obniżyła jednak cen na oprogramowanie serwera Notes. Wraz z nową polityką cenową przedstawiciele Lotus Development zapowiedzieli wprowadzenie strategii polegającej na integracji produktów firmy z Internetem. Od połowy 1996 r. w pakiecie Notes 4.0 znajdzie się oprogramowanie InterNotes Web Publisher i oddzielny serwer WWW . Ponadto Lotus zapowiedział wprowadzenie na rynek programu InterNotes Web Navigator - uniwersalnej przeglądarki WWW umożliwiającej oglądanie zarówno stron hipertekstowych, jak i baz danych Notes.

"Nie konkurujemy z WWW, nie próbujemy go uzupełniać. Po prostu jesteśmy jego częścią" - stwierdził Michael Zisman, wiceprezes Lotusa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200