Taniej, ale drożej

TP SA zapowiada, że od maja jej klienci będą płacić mniej za połączenia międzymiastowe i przyłączenie do sieci. Operator zwiększy jednak wysokość miesięcznych opłat abonamentowych.

Biuro prasowe Telekomunikacji Polskiej SA poinformowało, że od 1 maja br. zostaną obniżone ceny za rozmowy międzymiastowe, natomiast wzrosną miesięczne opłaty abonamentowe. Pojawi się także nowa oferta dla klientów telefonujących sporadycznie. Ceny połączeń międzymiastowych zostaną obniżone o 8%. W dni robocze minuta połączenia międzymiastowego w godz. 8.00-18.00 będzie kosztować 0,44 zł. W soboty, niedziele i święta, w godz. 8.00-18.00, cena wyniesie 0,33 zł. We wszystkie dni w godzinach 18.00-8.00 koszty takich połączeń będą wynosić 0,22 zł.

Abonament miesięczny za korzystanie z usług telefonicznych wzrośnie z 25 do 35 zł. Klienci będą mogli jednak zadeklarować chęć korzystania nowego pakietu taryfowego dostępnego od 1 maja. Wysokość abonamentu w tym wariancie będzie wynosić 23 zł, przy dwukrotnej cenie za wszystkie połączenia realizowane w sieci TP SA. Oferta ta będzie więc skierowana do osób telefonujących sporadycznie. Natomiast dla abonentów aktywnie korzystających z usług operatora przewidziano możliwość przystąpienia do specjalnego systemu rabatów.

Zobacz również:

  • Jak zidentyfikować najsłabsze ogniwo komputera służbowego?

Ponadto TP SA zapowiada, że od maja obniżą się opłaty za przyłączenie do sieci z 460 zł 300 zł oraz do 100 zł i 1 zł, w przypadku podłączania drugiej i trzeciej linii. Bez opłat będzie można zmienić miejsce instalacji urządzeń abonenckich. Podane ceny nie uwzględniają podatku VAT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200