Tani dla mas

Hewlett-Packard wprowadził na rynek tani serwer NetServer E60, przeznaczony dla małych i średnich firm

Hewlett-Packard wprowadził na rynek tani serwer NetServer E60, przeznaczony dla małych i średnich firm.

HP NetServer E60 jest obecnie najsilniejszym serwerem z rodziny E. Może być wyposażony w 2 procesory Pentium II 400 MHz i 450 MHz lub Pentium III o częstotliwości 500 MHz. Dostępne będą także konfiguracje z procesorem Pentium III 550 MHz, gdy pojawi się on w sprzedaży.

Nowy serwer HP, podobnie jak jego poprzednie modele z rodziny E, ma być rozwiązaniem w pełni samodzielnym. HP sugeruje więc, by kupować go wraz ze zintegrowanym napędem taśmowym HP SureStore T20Xi, który umożliwia archiwizację danych i tworzenie kopii zapasowej (łącznie z systemem). Archiwizacja jest przeprowadzana przy użyciu dostarczanego bezpłatnie oprogramowania STAC Replica.

Standardowo E60 zawiera 64 MB RAM, którą można rozbudować do 1 GB. W maksymalnej konfiguracji serwer może obsłużyć 72 GB przestrzeni dyskowej. Ma także 6 gniazd rozszerzeń (5 PCI i jedno współdzielone PCI/ISA) oraz zintegrowany 2-kanałowy kontroler Ultra/Wide SCSI. Nowy serwer może komunikować się z siecią komputerową z szybkością 100 Mb/s.

NetServer E60 jest promowany jako rozwiązanie dla firm, które nie zatrudniają administratora na pełny etat. Serwer jest standardowo wyposażony w rozwiązanie HP TopTools for Servers 4.1 do zdalnego monitorowania i zarządzania jego pracą za pośrednictwem przeglądarki WWW.


TOP 200