Tandberg ogłasza nadejście rewolucyjnej technologii

Tandberg Data informuję o kończących się pracach nad rewolucyjną technologią optyczno – magnetycznego zapisywania i gromadzenia danych.

Tandberg Data informuję o kończących się pracach nad rewolucyjną technologią optyczno – magnetycznego zapisywania i gromadzenia danych. Nowe rozwiązanie near-line pozwoli na szybsze wyszukiwanie i odtwarzanie danych o ogromnej pojemności zapisu.

Opto – magnetyczna pamięć danych oferuje możliwość uzyskania pojemności do 10 TB (z kompresją) na jednym , wymiennym nośniku. Zapis ma być nanoszony na standardowy nośnik magnetyczny takim jak taśma. Przewidywany czas transferu danych to 64 MB/s, z czasem dostępu poniżej 3,5 sek. Pojemność danych bez kompresji na jednym, wymiennym nośników będzie wynosiła 600 GB.

Prace nad nową technologią mają zostać zakończone w drugim kwartale bieżącego roku. W tym czasie Tandberg Data ogłosi też swoich przyszłych partnerów strategicznych.

Nazwa produktu:

Opto – magnetyczna pamięć danych

Grupa produktowa:

Pamięci

Grupa docelowa:

Duże firmy i korporacje

Dystrybucja:

Alstor, Computer 2000, System 3000, Veracomp, ST Group

Cena netto: około 30 000 zł

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200