Tandberg StorageLibrary T40

Tandberg wprowadził do swojej oferty pamięć taśmową o nazwie StorageLibrary T40. Urządzenie ma wysokość 4U, modularną budowę, zawiera napędy LTO i spełnia wymagania stawiane zarówno popularnym autoloaderom, jak i średniej wielkości bibliotekom.

Tandberg StorageLibrary T40
Wersja podstawowa urządzenia jest wyposażona w 24 gniazda na kasety oraz w jeden napęd LTO2 o połowie wysokości (Tandberg 420LTO) lub LTO3 o pełnej wysokości (Tandberg 840LTO). Pojemność urządzenia po kompresji to 9,6 TB w przypadku zastosowania napędu LTO2 oraz 19,2 TB przy napędzie LTO3. Prędkość przepływu danych to odpowiednio 173 GB/godz. (LTO2) oraz 576 GB/godz. (LTO3).

Aby zwiększyć ilość gniazd z 24 do 40 wystarczy jedynie zakup oraz wprowadzenie kodu licencyjnego i natychmiast do dyspozycji są 16 TB (LTO2) lub 32 TB (LTO3) pojemności po kompresji. By zwiększyć transfer danych, użytkownik może wyposażyć urządzenie aż w 4 napędy LTO2 o połowie wysokości lub w 2 napędy LTO3 o pełnej wysokości. Dzięki temu prędkości przepływu danych po kompresji wzrosną odpowiednio do 692 GB/godz. (LTO2) oraz do 1152 GB/godz. (LTO3). Możliwe jest również mieszanie napędów, np. 1 x LTO3 i 2 x LTO2.

W ten sposób użytkownik może przechodzić od prostego autoloadera do średniej klasy biblioteki taśmowej, mając do dyspozycji zaawansowane funkcje, takie jak np. możliwość partycjonowania urządzenia. Funkcja ta pozwala konfigurować w jednym fizycznym urządzeniu do czterech wirtualnych autoloaderów. Tandberg StorageLibrary T40 wyposażone w napęd LTO3 wspiera obok interfejsu SCSI również Fibre Channel.

Sugerowana cena urządzenia Tandberg StorageLibrary T40 w wersji podstawowej

z jednym napędem LTO3 SCSI dla użytkownika końcowego wynosi: 5.890 EUR

(bez VAT).

Od czerwca dostępna będzie wersja urządzenie wyposażona w napęd LTO2 o połowie wysokości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200