Tam i z powrotem

Frisbee firmy Polyhedron Software to system ułatwiający użytkownikowi pracę na kilku komputerach klasy PC, nie wymagający połączenia maszyn w sieć.

Frisbee firmy Polyhedron Software to system ułatwiający użytkownikowi pracę na kilku komputerach klasy PC, nie wymagający połączenia maszyn w sieć.

Użytkownicy często są zmuszeni do korzystania z komputerów znajdujących się w różnych miejscach (np. jeden w pracy, drugi w domu). Istnieje też konieczność używania na różnych maszynach tych samych aplikacji, dostępu do tych samych danych, itp., co stwarza problemy z utrzymaniem aktualności danych. Jednym z rozwiązań tego problemu jest zakup komputera przenośnego. Inne wyjście to aktualizacja plików na jednym z komputerów po sesji na innym. Wymaga to przenoszenia odpowiednich danych, pamiętania co zostało zaktualizowane, itp. Frisbee automatyzuje ten proces, zmniejszając jego pracochłonność.

Po sesji na komputerze z zainstalowanym Frisbee, użytkownik pisze "throw" ("rzuć"), a następnie wszystkie zaktualizowane dane (stworzone, zmodyfikowane lub skasowane pliki i katalogi) zostają spakowane w jeden plik i przeniesione na dyskietkę. Potem wystarczy przenieść dyskietkę do drugiego komputera, napisać "catch" ("łap"), a na maszynie pojawią się wszystkie zaktualizowane informacje. Frisbee pozwala też na wyznaczenie katalogów, grup plików itp., których nie chcemy przenosić.

Do 31 stycznia 1994 r. producent oferuje Frisbee po specjalnej promocyjnej cenie 39,99 GBP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200