Tak Polska będzie prezentowana w Hanowerze

Ministerstwo Gospodarki - które chce wspierać polskie firmy IT w eksporcie rozwiązań i produktów - wynajęło 500 m.kw. powierzchni wystawienniczej na targach CeBIT 2011. W tym roku odbędą się one w Hanowerze w dniach 1 -5 marca. Na zdjęciu pokazujemy, jak będzie wyglądało stanowisko Polski. Polska po raz pierwszy będzie obecna na targach w Hanowerze na taką skalę. Resort Gospodarki przekonany o konieczności budowy marki polskiej informatyki na świecie, stara się także o partnerstwo strategiczne targów CeBIT w Hanowerze 2012 roku.

Tak Polska będzie prezentowana w Hanowerze

Do końca 2010 r. firmy mogły składać wnioski i otrzymać do 25 tys. zł. na wynajem i zabudowę powierzchni wystawienniczej, wynajem sal konferencyjnych, obsługę techniczną, a także organizację seminariów, konferencji i pokazów. Ministerstwo Gospodarki położyło też duży nacisk na współpracę z regionami, które mają się promować na CeBIT.

Polska będzie miała dwa stanowiska - stoisko mniejsze 144 m2 w hali 9 i większe 357 m2 w hali 6. Na większym stanowisku Polski codziennie w godzinach 11:00 - 11:30 oraz 13:00 - 13:30 odbywać się będą wystąpienia. 1 marca o polskim rynku IT opowiadał będzie Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, 2 marca wystąpi Tomasz Kulisiewicz, analityk z firmy Audytel, trzeciego dnia targów odbędzie się prezentacja raportu Computerworld TOP200, który został przetłumaczony na język angielski i niemiecki, 4. dnia zaprezentuje się twórca niebieskiego lasera, a ostatniego twórcy nowej enigmy. W 2011 r. na targach CeBIT stanowiska będą miały: ComArch, Gdynia Innovation Centre, handelot.com, Impakt, LESTAR, Orvaldi, P.H. Elmat, PLATINET, T Komp i Technitel Polska.

Kluczowym tematem tegorocznych targów i hasłem przewodnim będzie: "Work and Life with the Cloud" - architektura przetwarzania w chmurze obliczeniowej do użytku firmowego i prywatnego. Natomiast mottem konferencji - kongresu teleinformatycznego będzie "Siła kreatywności i innowacji". Wśród tematów poruszanych w ramach wykładów i dyskusji będą m.in. cloud computing, inteligentne sieci, Real Time Business, Augmented Reality oraz aplikacje mobilne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200