Tajwan i Chiny - optyczna współpraca

Tajwańskie i chińskie organizacje wspierające rozwój rodzimych formatów optycznych planują nawiązanie współpracy. Jej celem będzie zapewnienie kompatybilności pomiędzy tworzonym na Tajwanie formatem FVD, a chińskim EVD. Oba te standardy są lokalnymi konkurentami promowanych przez japońskie koncerny formatów Blu-Ray i HD DVD.

We współpracę zamierzają zaangażować się tajwańska organizacja AOSRA (Advanced Optical Storage Research Alliance) oraz chińskie stowarzyszenia branżowe CAVA (China Audio & Video Association) i CAIA (China Audio Industry Association).

Wszystkie instytucje jeszcze w tym miesiącu zamierzają sformować specjalną grupę roboczą, która zajmie się koordynowaniem współpracy.

Warto wspomnieć, że nie jest to jedyne działanie promujące FVD, podjęte w ostatnim czasie przez firmy promujące ten standard. Jak informuje serwis Digitimes.com w ostatnim czasie AOSRA podpisała porozumienie z tajwańskim oddziałem Microsoftu. Jego celem jest wyposażenie standardu FVD w obsługę technologii Microsoft DRM (digital rights management). Przedstawiciele organizacji zapowiedzieli również, że w przyszłym roku zamierzają intensywnie promować FVD w Indiach, zaś później wprowadzić odtwarzacze również do Europy i USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200