Tajne zabezpieczenia płyt CD

Przez kilka ostatnich miesięcy, w amerykańskich sklepach muzycznych sprzedawano płyty kompaktowe zawierające specjalny antypiracki kod uniemożliwiający ich nielegalne kopiowanie. Klienci nie byli informowani o zabezpieczeniach.

Przez kilka ostatnich miesięcy w amerykańskich sklepach muzycznych sprzedawano zabezpieczone przed kopiowaniem płyty CD. O zabezpieczeniach nie informowano klientów - firma Macrovision, która opracowała system chciała w ten sposób sprawdzić jego skuteczność. Nie wiadomo, jakie płyty zabezpieczono - ujawniono jedynie, że do klientów trafiło ponad 100 tys. takich krążków.

Opracowana przez Macrovision metoda ma uniemożliwić piratom przegrywanie płyt przy pomocy komputera PC. Blokada polega na tym, że podczas zgrywania pliku audio na twardy dysk "dogrywane" są do niego wyraźnie słyszalne trzaski i zakłócenia. Inicjatorzy akcji zabezpieczania płyt (Macrovision oraz amerykańskie wytwórnie muzyczne) liczą, że metoda ta skutecznie zniechęci piratów.

Zobacz również:

  • Rząd Ghany pracuje nad regulacjami dotyczącymi AI
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200