Ta wypowiedź nie pozostawia wątpliwości - port Lightning zostanie zastąpiony portem USB

Jeden z wysoko przedstawicieli firmy Apple wypowiedział się na temat portów w kolejnych modelach iPhone'a. Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie port Lightning zniknie na dobre z tych urządzeń i zostanie zastąpiony portem USB-C.

Grafika: Ed-Gregory/freerangestock

Kilka dni temu głos w tej sprawie zabrał Greg Joswiak, wiceprezes Apple odpowiedzialny za marketing. Potwierdził, że firma zastosuje się do stanowiska Parlamentu Europejskiego, który zagłosował za przyjęciem przepisów nakazujących producentom telefonów i smartfonów instalowanie w nich od 2024 roku portów USB-C od 2024 roku. Zwiększa to presję na Apple, aby zrezygnowało ze swojego portu Lighting. Co prawda Greg Joswiak nie podał żadnych szczegółów technicznych ani terminów dotyczących przyszłej strategii Apple w tej sprawie, ale sprawa wydaje się być przesądzona.

Przemawiając wcześniej w tym miesiącu na jednej z konferencji, Greg Joswiak nie krył swojego niezadowolenia z tego, jak rządy różnych krajów na całym świecie podchodzą do tego problemu. Wszystko zaczęło się wiele lat temu, kiedy UE zaczęła mocno optować za portami micro USB. Już wtedy Apple nie akceptował tego stanowiska i przez całą ostatnią dekadę opowiadał się za portami Lightning, instalując je w urządzeniach iPhone, iPad i Airpod. Wygląda na to, że teraz musi zrewidować tę strategię.

Zobacz również:

  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu
  • USB-C również dla starszych modeli iPhone
  • Ładowanie bezprzewodowe - przydatna funkcja czy zbędny gadżet

Nie tylko UE opowiada się tak mocno za tym, aby wszystkie urządzenia elektroniczne można było ładować za pośrednictwem portu USB.W połowie tego roku grupa senatorów USA wysłała w tej sprawie list otwarty adresowany do sekretarz handlu, nakłaniając w nim Stany Zjednoczone do pójścia w ślady UE. Inne duże kraje, takie jak Brazylia i Indie, wydają się również popierać takie stanowisko.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200