Ta polska firma ma najszybciej działające usługi hostingu

Testy przeprowadzone w drugiej połowie 2022 roku, które sprawdzały szybkość działania serwerów obsługujących usługi hostingowe świadczone przez osiem polskich firm wskazały lidera: nazwa.pl.

Grafika: WilliamsCreativity/freerangestock

Sercem każdego serwera jest jego procesor, który przetwarza skrypty PHP i dynamicznie generuje zawartość stron WWW. Najważniejszym jego parametrem jest szybkość wykonywania operacji w jednym wątku, chociaż wiele osób mylnie uważa, że liczy się przede wszystkim jego całkowita moc. Każde zapytanie o stronę może być przetwarzane tylko przez jeden rdzeń procesora, a całkowita moc obliczeniowa jednostki obliczeniowej ma wpływ jedynie na liczbę jednocześnie obsługiwanych usług hostingowych i kierowanych do nich zapytań.

Testy prowadzono za pomocą skryptu PHP, który jest dostępny tutaj na znanej witrynie deweloperskiej GitHub. Chodzi o skrypt Vanilla Benchmark w wersji 1.6. Jest oczywiste, że jednorazowe wyniki pomiarów mogą być zakłócone różnymi chwilowymi zdarzeniami na serwerze. Dlatego testerzy wzięli pod lupę okres od lipca do grudnia zeszłego roku, przeprowadzając w każdym z tych miesięcy te same pomiary. Na podstawie uzyskanych danych wyliczono średni czas wykonywania skryptu Vanilla Benchmark, a wyniki zaprezentowano w postaci widocznego poniżej wykresu.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu
  • Dobra klawiatura i mysz zwiększą produktywność - jak je wybrać?
Ta polska firma ma najszybciej działające usługi hostingu

Źródło: nazwa.pl

I na koniec uwaga ogólna. Każdy internauta może samodzielnie przetestować szybkość działania serwera, na którym uruchomiona jest jego strona WWW, sięgając po wspomniany powyżej program Vanilla Benchmark. Wystarczy, że ściągnie plik PHP z tej strony i uruchomi go w przeglądarce internetowej tak, jak każdą inną stronę WWW. Aby uzyskać najbardziej wiarygodne dane, należy powtórzyć taki test o różnych godzinach, w różne dni tygodnia. Można też użyć tego narzędzia do przetestowania czy serwer, na którym działa strona, nie jest przeciążony.

Źródło: nazwa.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200