Ta inwestycja zapewni krajom afrykańskim szybki dostęp do Internetu

Facebook buduje razem z kilkoma firmami telekomunikacyjnymi – takimi jak China Mobile International, MTN GlobalConnect, Orange i Vodafone – podmorski kabel biegnący wzdłuż wybrzeży Afryki i Bliskiego Wschodu, który zapewni prawie jednemu miliardowi ludzi zamieszkujących ten obszar szybki dostęp do Internetu.

W ramach projektu noszącego nazwę 2Africa, firmy ułożą na dnie kilku mórz okalających Afrykę kabel mający długość 37 tys. kilometrów km, który połączą ze sobą Europę, Bliski Wschód i 16 afrykańskich krajów.

Ta inwestycja zapewni krajom afrykańskim szybki dostęp do Internetu
Przewiduje się, że kabel zostanie oddany do użytku na początku 2024 roku. Będzie mógł przesyłać dane z szybkością 180 Tb/s, a więc większą niż wszystkie funkcjonujące obecnie kable podmorskie obsługujące ten region świata. Jak dotąd nie ujawniono, jaką jest wartość tego projektu. Wiadomo tylko, że jest to jedna z największych, jeśli nie największa tego typu inwestycja, jaką dotychczas realizowano.

Zobacz również:

  • Dzieci w sieci

Szacuje się, że z przepustowości oferowanej przez prawie połowę wszystkich funkcjonujących na świecie kabli podmorskich korzysta obecnie czterech największych gigantów technologicznych IT, jakimi są Google, Microsoft, Facebook i Amazon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200