Ta inteligentna maska pełni również rolę tłumacza

Pandemia Covid-19 zmusiła nas do noszenia masek i niektóre firmy pomyślały, że można by je wyposażyć w dodatkowe funkcjonalności. Tą właśnie ścieżką rozumowania podążył japoński startup Donut Robotics i stworzył inteligentną maskę, która nie dość iż pozwala komunikującym się ze sobą osobom zachować odpowiedni dystans, ale dodatkowo pełni rolę tłumacza.

Pandemia

Chodzi o maskę C-Face Smart, która rejestruje wymawiane słowa, a następnie wzmacnia je i odtwarza ze zdwojoną siłą, jak również tłumaczy je na osiem języków, co pozwala jej właścicielowi komunikować się z osobą posługującą się innym językiem.

Maskę – która wykonana jest z białego plastyku i silikonu - została tak zaprojektowana, aby nakładać ją na standardową maskę. Wyposażona jest w interfejs Bluetooth, za pośrednictwem którego może komunikować się ze smartfonem lub tabletem oddalonym od maski maksymalnie o 10 metrów.

Zobacz również:

Dołączona do maski aplikacja Cinnamon obsługuje osiem języków: japoński, chiński, koreański, wietnamski, indonezyjski, angielski, hiszpański i francuskiego. Firma Donut Robotics zaprojektowała tłumacza Cinnamom wcześniej z myślą o integrowaniu go z robotami. Jednak po wybuchu pandemii projektanci aplikacji pomyśleli, że mogła by ona również obsługiwać inteligentną maskę.

Maski zostaną wprowadzone na japoński rynek jeszcze przed końcem tego roku, gdzie będą kosztować ok. 50 USD. Prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku pojawią również w Europie, oczywiście w wersji obsługującej języki używane na naszym kontynencie.


TOP 200