Ta fuzja może zmienić obraz rynku pamięci NAND/flash

Jak podają dobrze poinformowane źródła, Western Digital prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy dotyczące fuzji z firmą Kioxia, które mogą być w najbliższym czasie zakończone podpisaniem porozumienia.

Grafika: GeoffreyWhiteway/freerangestock

Serwis Bloomberg donosi, że Western Digital zamierza wydzielić swój oddział produkujący pamięci NAND/flash i połączyć go z firmą Kioxia, tworząc w ten sposób spółkę, które wejdzie jako samodzielny byt na amerykańską giełdę. Zmieniłoby to w zasadniczy sposób obraz rynku układów NAND/flash, gdyż pojawiłby się wtedy na nim nowy gracz, który będzie kontrolować blisko 30% tego biznesu.

Plany te obserwuje na pewno firma Samsung, która odgrywa obecnie wiodącą rolę na rynku układów NAND/flash. Być może już wkrótce będzie musiała stawić czoła nowemu, groźnemu rywalowi. Westeren Digital i Kioxia produkują obecnie wspólnie układy NAND/flash w fabryce znajdującej się w Japonii, a pod koniec zeszłego roku otworzyły nowy zakład produkcyjny Fab7 w Yokkaichi. Produkują w nim 162-warstwową pamięć flash szóstej generacji, a jeszcze w tym roku zaczną w nim wytwarzać pamięci flash 3D.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Samsung zaprzecza, że jego układy pamięci HBM przegrzewają się
  • Partnerstwo na rynku pamięci NAND
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200