Ta funkcja systemu Windows 11 22H2 zapewnia nam wyższy poziom bezpieczeństwa

Użytkownicy, którzy wykonali upgrade systemu operacyjnego Windows 11 i przeszli na wersję 22H2 tego oprogramowania, będą mile zaskoczeni faktem pojawienia się nowego mechanizmu, który ochroni nas przed niebezpieczeństwem, gdy nieopatrznie przekażemy hasło wrogiej witrynie.

Mowa o funkcji noszącej nazwę Enhanced Phishing Protection, która potrafi nas skutecznie ochronić przed phishingiem. Jest to wzmocniona ochrona przed wyłudzaniem informacji w sytuacjach, gdy użytkownik wprowadzi przez nieuwagę lub beztroskę uwierzytelniające go hasło i prześle je do witryny lub aplikacji, która kradnie dane. Windows 11 22H2 przekazuje wtedy taką aktywność użytkownika – wykorzystując do tego celu usługę Microsoft Defender for Endpoint – osobie czuwającej nad bezpieczeństwem komputera.

Mechanizm Enhanced Phishing Protection bazuje na firmowej technologii SmartScreen firmy Microsoft i został opracowany z myślą zarówno o indywidualnych użytkownikach komputerów, jak i korporacji, które zdecydowały się przejść na najnowszą wersję systemu Windows 11.

Zobacz również:

  • Dzięki tej umowie polska policja zyska wiedzę i narzędzia zapobiegające cyfrowym zagrożeniom
  • FBI ostrzega - masowy atak phishingowy w USA
  • Nearby Sharing od Google - wygodny sposób na przesyłanie plików
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200