Ta decyzja firmy AT&T świadczy o tym, że kryptowaluty rosną w siłę

To może być sygnał dla innych firm, że w technologię blockchain warto zainwestować. Chodzi o to, że AT&T (największa na świecie firma telekomunikacyjna, z usług której korzysta obecnie ponad 400 mln użytkowników) zdecydowała się akceptować w jednym obszarze (chodzi o rachunki za telefon) płatności realizowane przy użyciu wirtualnej waluty Bitcoin.

Firma AT&T podjęła taką decyzję przedwczoraj, nie akceptując bezpośrednio kryptowaluty Bitcoin jako oficjalnego środka płatniczego, który będzie akceptowany przy innych operacjach finansowych. Bitcoiny będą akceptowane tylko przy rozliczaniu się z klientami. Pomimo tego jest to ważne wydarzenie, które może spowodować iż inny wiodący dostawcy usług telekomunikacyjnych pójdą w najbliższym czasie w ślady AT&T.

Klienci mogą obecnie realizować swoje zobowiązania finansowe względem firmy AT&T używając platformy BitPay i obsługiwanych przez nią kryptowalut Bitcoin (BTC) oraz Bitcoin Cash (BCH).

Zobacz również:

  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud
  • Giełdowy awans kryptowaluty Ether
  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne

Klient wystawia rachunek bezpośrednio w jednej z tych kryptowalut, a platforma BitPay weryfikuje transakcję, sprawdza stan konta klienta i na końcu akceptuje operacje przelewając podaną kwotę na konto firmy AT&T.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200