Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna

System operacyjny iOS został kolejny raz zmodyfikowany i nie byłoby w tym niż szczególnego gdyby nie fakt, że najnowsza wersja – oznaczona numerem 16.6 – jest wyjątkowo ważna, ponieważ likwiduje aż 25 podatności.

Grafika: Apple

Opis wszystkich łat, które likwidują te podatności, znajduje się tutaj. Wersja 16.6 systemu iOS została użytkownikom urządzeń iPhone udostępniona zaledwie dwa tygodnie po pojawieniu się feralnej wersji 16.5.1. System iOS 16.5.1 zawierał bowiem błędy, które powodowały iż niektóre narzędzia, takie jak np. przeglądarka Safari, zawieszały się. Właśnie dlatego Apple już kilka dni po udostępnieniu systemu iOS 16.5.1 wydał pilną poprawkę RSR (Rapid Security Response), która naprawia dostrzeżone w nim zagrożenia.

Wydany wraz z udostępnieniem systemu iOS 16,6, Apple umieścił na witrynie wersję 16.6 systemu iPadOS, który zarządza urządzeniami iPad. Użytkownicy mogą też pobierać z witryny Apple systemy iOS 15.7.8 i iPadOS 15.7.8. Są to systemy przeznaczone dla starszych urządzeń, na których nie można instalować systemu iOS 16 (chodzi o brak kompatybilności). Proszę też pamiętać o tym, że nawet przy włączonej opcji automatycznego aktualizowania systemu iOS, najnowsza wersja tego oprogramowania może się pojawić na naszych smartfonach dopiero po upływie dobrych kilku dni. Dlatego proszę się uzbroić w cierpliwość, względnie poświęcić trochę czasu na ręczne zainstalowanie wersji 16.6.

Zobacz również:

  • Adobe pokazało firmowego asystenta AI
  • To może być największy update oprogramowania w historii Apple
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200