TS-110 - nowy dysk sieciowy QNAP

QNAP TS-110 to model dysku sieciowego dla użytkowników domowych i małych firm. Oferuje miejsce na kopię zapasową, cyfrowe zdjęcia, muzykę i filmy. Obsługuje standard DLNA i pozwala udostępniać pliki w sieci.

Urządzenie obsługuje jeden dysk twardy 3,5" SATA o maksymalnej pojemności 2 TB. Niski pobór energii i duże osiągi zapewnia procesor Marvell 800MHz oraz 256 MB pamięci RAM DDR II. Dostęp do dysku sieciowego możliwy jest z komputerów pracujących pod kontrolą takich systemów operacyjnych, jak: Windows, Macintosh, Linux i UNIX.

QNAP TS-110 obsługuje w pełni protokół iSCSI oraz został wyposażony w port Gigabit, funkcję kontroli stanu dysku twardego, zaawansowane mechanizmy kontroli dostępu i powiadamiania użytkownika o statusie urządzenia. Na obudowie modelu TS-110 znajdują się 3 złącza USB (jedno z przodu, dwa na tylnej ściance), które umożliwiają podłączenie zewnętrznych dysków USB, gdy zaistnieje potrzeba zwiększenie całkowitej pojemności serwera. Port USB wykorzystywany jest także do podłączenia drukarki lub wykonywania kopii zapasowej z serwera na zewnętrzny dysk USB. TS-110 posiada także złącze e-SATA.

TS-110 - nowy dysk sieciowy QNAP

Urządzenie może pełnić funkcję serwera UPnP/DLNA (z oprogramowaniem TwonkyMedia), współpracując z szeroką gamą kompatybilnego sprzętu audio-wideo. Po zainstalowaniu aplikacji DLNA/ UPnP na telefonie iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch, z urządzeń tych, poprzez sieć domową, można uzyskać dostęp do multimediów zmagazynowanych na dysku sieciowym QNAP TS-110. Dodatkowo, do zestawu dołączone jest oprogramowanie QGet, które po instalacji na komputerze umożliwia zarządzaniem wbudowaną w serwer stacją pobierania plików z sieci P2P. Obsługuje ona takie protokoły, jak Bit Torrent/ FTP/ HTTP. Dysk sieciowy QNAP TS-110 może być wykorzystywany także jako magazyn przechowujący kopię zapasową danych z komputerów podłączonych do sieci LAN, a oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest w zestawie z serwerem.

Urządzenie posiada standardowo zainstalowany nowy interfejs zarządzający V3, bazujący na interfejsie AJAX i gwarantujący łatwą obsługę oraz kompatybilność z popularnymi przeglądarkami.

QNAP TS-110 jest już dostępny w Polsce, w cenie ok. 830 zł brutto. Dystrybutorami QNAP w Polsce są: EPA Systemy Sp. z o.o. i Konsorcjum FEN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200