TRW ISCS będzie oferował usługi typu ASP

TRW Integrated Supply Chain Solutions - wspólnie z Hewlett-Packard i PSINet - zamierza oferować usługi typu ASP (Application Service Provision) o nazwie e-apps4U. Polski oddział firmy udostępni je w czerwcu br.

Firma TRW Integrated Supply Chain Solutions zamierza we współpracy z Hewlett-Packard i PSINet umożliwić korzystanie z oprogramowania wspierającego zarządzanie firmą za pośrednictwem sieci Internet. Nowa usługa nosi nazwę e-apps4U czyli "aplikacje internetowe dla Ciebie" i mieści się w ramach modelu usług ASP (Application Service Provisioning).

Wynajem oprogramowania przez Internet będzie wiązał się z płatnością za jego każdorazowe wykorzystanie. Oferta skierowana będzie przede wszystkim do małych i średnich firm (o obrotach rzędu 20-200 mln USD). Z usługi e-apps4U będą mogły skorzystać początkowo firmy francuskie, belgijskie i holenderskie. W tych krajach TRW ISCS szacuje liczbę potencjalnych użytkowników nowej usługi na 3 tys. do końca 2002 r.

Zdaniem przedstawicieli TRW ISCS nowe rozwiązanie umożliwi mniejszym firmom szybkie wprowadzanie nowoczesnych systemów informatycznych, pozwalających np. na zarządzanie kontaktami z klientami. Zmniejszy także nakłady inwestycyjne, ponoszone na zakup szybko starzejącej się infrastruktury informatycznej. "Dzięki skorzystaniu z usług ASP, firmy sprawniej mogą reagować na zmiany rynkowe" - przekonuje Jacek Rogala, dyrektor zarządzający TRW ISCS Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200