TREND Micro chroni Linuksa

TREND Micro wprowadza na rynek nową wersję programu antywirusowego TREND ServerProtect do ochrony serwerów pracujących pod kontrolą systemu Linux.

TREND Micro wprowadza na rynek nową wersję programu antywirusowego TREND ServerProtect do ochrony serwerów pracujących pod kontrolą systemu Linux. Przedstawiciele firmy zapewniają, że funkcjonalność tej wersji programu jest niemal identyczna jak wersji dla systemów Windows NT i Windows 2000.

Oprogramowanie posiada funkcję skanowania w czasie rzeczywistym - czyli rezydentny monitor skanujący zasoby serwera w czasie rzeczywistym. Wszystkie pliki, które są zapisywane lub odczytywane na serwerze są sprawdzane pod kątem obecności wirusów. Trend ServerProtect wyposażony jest również w moduł pozwalający na skanowanie zasobów serwera na żądanie lub według ustalonego wcześniej harmonogramu. Skanowanie według harmonogramu może odbywać się np. w godzinach nocnych, kiedy obciążenie serwera jest minimalne. Skanowaniem mogą być objęte także pliki spakowane i skompresowane (program skanuje do 20 warstw w głąb). Aplikacja ma również wbudowane funkcje pozwalające na automatyczne pobieranie aktualizacji baz wirusów i engine’a z serwera TREND Micro (nawet co godzinę).

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Mac już nie taki bezpieczny? Apple wdraża nowe zabezpieczenia
  • Ten malware atakuje routery obsługujące środowiska SOHO

Więcej informacji:

http://www.dagma.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200