TP przystępuje do testowania Neostrady 40 Mb/s

Telekomunikacja Polska informuje, że jej klienci będą mogli niedługo korzystać testowo z internetu o prędkości 40 Mb/s w technologii VDSL2. TP zapowiada, że pozytywne wyniki testu pozwolą na wprowadzenie w 2011 r. super szybkiej Neostrady do oferty komercyjnej.

TP zaproponuje testowanie nowe technologii 40 Mb/s klientom, którzy korzystają już z Neostrady. Test jest darmowy i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami za zwiększoną prędkość. W pierwszej fazie doradcy z TP mają kontaktować się z wybranymi klientami, zapraszając ich do testów. TP nie wyklucza, że w kolejnym etapie stworzy klientom możliwość zgłaszania się do udziału w teście.

Technologia VDSL2 umożliwia połączenie istniejącej już instalacji miedzianej w domach i mieszkaniach z siecią światłowodową znajdującą się na zewnątrz. Warto przypomnieć, że jest to kolejny test technologii VDSL2 realizowany przez TP. W maju i czerwcu br. z bardzo szybkiego internetu oraz telewizji IPTV w nowej technologii korzystało ponad 100 studentów Politechniki Warszawskiej.

Zobacz również:

  • Microsoft nachalnie wypromuje Edge wśród użytkowników Chrome
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200